Logo PKN

Menu

Blijdschap in Ghana PDF   E-mail
Het afgelopen jaar is een succesvol jaar geweest voor een aantal  kinderen van het weeshuis.

Er zijn 5 sponsor kinderen geslaagd aan de Snr. Highschool, en 1 aan de universiteit,hij moet nog een jaar stage lopen en kan dan zijn studie management afronden. Mary is dan ook heel trots op haar kinderen, omdat ze ook nog eens prachtige cijfers hebben behaald.In september zijn alle 5 begonnen aan een beroepsopleiding.Twee meisjes volgen een nurseopleiding, twee jongens een managementopleiding, en 1 jongen gaat voor teacher leren.Het zijn opleidingen waar ze straks ook werk in zullen vinden. En dat is natuurlijk een geweldig vooruitzicht.Een opleiding aan de universiteit is erg kostbaar,daarom is er gekozen voor een goede beroepsopleiding.Met deze resultaten kunnen wij weer met een goed gevoel verder gaan met het schoolproject.Omdat we regelmatig contact hebben met Mary blijven we goed op de hoogte van wat er allemaal in het weeshuis gebeurde het afgelopen jaar .Het zijn ook in Ghana moeilijke tijden. De voedsel prijzen stijgen,en ook moet er weer meer schoolgeld worden betaald.Bij de tweede betaling van het school geld is er extra geld overgemaakt.We moeten er toch niet aan denken dat de kinderen hun opleiding niet af kunnen maken omdat er geen geld meer is. De motivatie van de kinderen is groot, want ze willen straks allemaal een baan. Dat is natuurlijk ook goed voor de toekomst van hun land.En voor ons een goede reden om door te gaan met het sponsoren van de schoolkinderen.
De kippenfarm heeft op dit moment 2000 kippen. De kuikens die dit jaar zijn gekocht van de opbrengst van de H.A. collecte doen het goed, en leggen nu ook eieren. Ook hier zijn de prijzen voor voer gestegen. Een groot gedeelte van de verkoop van eieren moet worden gebruikt voor het kopen van voer.We hopen dat er in de toekomst meer opbrengst van de eieren is zodat er ook van uit de kippenfarm extra geld is voor de kinderen.In de laatste mail bedankte Mary alle sponsoren die het mogelijk hebben gemaakt dat de kinderen een school opleiding kunnen volgen.Ook wenst ze ons goede kerstdagen toe en een hoopvol 2012.


Ghana commissie Roelof Jan en Martha Florijn.

 
< Vorige   Volgende >