Logo PKN

Menu

Oiko Credit PDF   E-mail
Oikocredit: Kleine boeren grote doelgroep voor OikocreditKleine boeren in ontwikkelingslanden behoren nog steeds tot de meest achtergestelde groepen, schrijft de coöperatieve ontwikkelingsbank Oikocredit in het jaarverslag 2012. Het zijn mensen die nauwelijks bezit hebben en daarom wil geen reguliere bank hun krediet verlenen om te investeren in verbetering. Oikocredit breidt zijn investering in deze doelgroep juist uit; omdat economische versterking van het platteland cruciaal is in de bestrijding van armoede. Het agrarische aandeel in het werk van Oikocredit is vorig jaar gestegen tot 12% van het totaal en het doel is dit verder te vergroten. Oikocredit richt zich op duurzame economische ontwikkeling voor de lange termijn waarbij prioriteit wordt gegeven aan Afrika, landbouw en inclusive finance (kredietverlening toegankelijk maken voor achtergestelde groepen). Oikocredits hoogste doel is het bevorderen van de zelfredzaam- heid van mensen in achterstandsposities. Aangezien kleine boeren wereldwijd tot de meest achtergestelde groepen behoren, zal Oikocredit de steun aan de landbouwsector – inclusief biologische boeren en aan landbouw gerelateerde bedrijven – verder uitbreiden.  
 “Investeren in mensen” blijft het motto van Oikocredit om in de toekomst nog veel meer mensen vooruit te kunnen helpen.
Uw deelname is hiervoor van groot belang.
Informatie: Bertus Stevens tel. (055) 323 13 99; e-mail Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken
 
< Vorige   Volgende >