Logo PKN

Menu

Herderstas PDF   E-mail
Mijn goede vriend Sjoerd Stellingwerf heeft onlangs een boekje geschreven: Herderstas.

Hij was een paar jaar herder in de Loener Mark en de wijde omgeving. Een man met wie het altijd goed toeven is. Dat zullen de schapen ervaren hebben, die hij met veel liefde en kennis van zaken vergezelde en verzorgde. In dat boekje staat een aantal verhalen over zijn ervaringen onderweg, ver van de bewoonde wereld, in Gods vrije natuur. Wie het boekje leest, waant zich in het gezelschap van de herder, samen met de dieren die hem zijn toevertrouwd, samen met alle wonderen van de schepping.  Ook als vrienden is het goed toeven met elkaar. Wij wandelen samen vaak in het Paleispark of in het Kroondomein. Ik leer van Sjoerd heel veel. Hij maakt mij attent op dingen waar ik anders aan voorbij zou lopen: bepaalde soorten mos, afwijkingen in de bast van bomen die iets duidelijk maken, schimmels op de takken en nog veel meer. Op een winterse dag stonden we stil op de Koningslaan: het was adembenemend stil en de sneeuw was stralend wit. Een paar uur later mailde hij mij een gedicht, dat ook opgenomen is in dit nieuwe boekje. Het opschrift is: Paleispark

.
Hoge boslaan
in zwijgend wit
van niet
te noemen stilte

hier staan wij
sprakeloos
in winterkoude
warm verbonden
                                                                           G.W.Marchal.

Het boekje telt 80 blz., kost € 12 en is te bestellen via Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken )

 
< Vorige   Volgende >