Logo PKN

Menu

Vervolgd maar niet vergeten… PDF   E-mail
Even iets rechtzetten


Misschien bekruipen u bij berichtgeving over de Centraal-Afrikaanse Republiek gevoelens van verwarring. Volgens de NOS berichtgeving worden in het land moslims op de huid gezeten door de in het land wonende christenen. Zelfs zou er sprake zijn van moordpartijen, begaan door christenen.

Werkers van Open Doors geven hierover de volgende informatie. De christelijke kerken in de Centraal Afrikaanse Republiek hebben al sinds lang tijd te lijden onder de terreur van de moslimgroeperingen, verenigd in Séléka. Door velerlei interne oorzaken lopen de spanningen tussen bevolkingsgroepen ook momenteel weer behoorlijk op. De Séléka-rebellen maken zich schuldig aan beroving, ontvoering, marteling, verkrachting en moord. Ze hebben het vooral op christenen gemunt, maar ook degenen die het animisme aanhangen zijn vaak het slachtoffer. Deze laatsten hebben zich verenigd in de tegenbeweging anti-Balaka en proberen de moslims met gelijke munt terug te betalen. De moslims maken wereldkundig dat anti-Balake een christelijke terreurgroep is. Niets is minder waar… De christelijke kerkleiders veroordelen het geweld van anti-Balaka.

Open Doors verleent traumazorg en ondersteuning aan de christenen die slachtoffer zijn van de moslimterreur.

Werkgroep Open Doors
Jan Hekman

 
< Vorige   Volgende >