Logo PKN

Menu

Open Doors (Centraal Afrikaanse Republiek) PDF   E-mail
Televisiejournaals en andere media berichten al wekenlang niet meer over de spanningen tussen bevolkings-groepen in de Centraal Afrikaanse Republiek.

Dit, omdat andere brandhaarden op de wereld dit nieuws naar de achtergrond verdrijven.

Het Open Doors-magazine van september bericht er wel over. Een fotoblad laat de foto’s zien van achttien vriendelijk-ogende christelijke voorgangers uit dat land. Ze maakten heftige dingen mee. Veelal missen ze een veilige plek omdat hun huis werd verwoest of verbrand. In hun omgeving liggen vermoorde medemensen in massagraven. ´Er is gebrek aan van alles, daarom zijn we blij met jullie meeleven´, vertelt een jonge pastor.

Pastor Jean Marc zegt; ’De grootste uitdaging van de kerk is verzoening. In de afgelopen maanden van geweld en verwoesting is het onderlinge wantrouwen sterk gegroeid door de acties van vaak buitenlandse moslimrebellen, maar ook door het verweer van de anti-Balaka-beweging. Niet nauwkeurige nieuwsbronnen noemden deze beweging regelmatig christelijk maar deze mensen zijn beslist geen christen onderstreept Jean Marc.

Ze zijn niet verbonden aan een kerk of groepering. Het is aan ons christenen om vrede te bidden. Die oproep doe ik ook aan de kerk in Nederland;
• bid voor christenen in de CAR
• bid dat zij mogen bijdragen aan vrede en verzoening;
• bid voor een plek in de samenleving waar vanuit de kerk kan strijden tegen corruptie en onrecht-vaardigheid die aan de basis lagen van deze ongeregeld-heden

Medewerkers van OD bezochten de hoofdstad Bangui waar Seleka-rebellen gewelddadig optraden. OD ging daar heen om te bemoedigen en hulp te bieden. In de stad zijn animistische anti-Balaka aan de macht. Buiten de noordgrens zijn de Seléka de baas. Desondanks is daar een bijeenkomst  met pastors die via een oproep door het lokale radiostation over onveilige wegen naar de ontmoetingsplek kwamen. Ze vertellen er hun verhalen over verwoesting, plundering, verkrachting en moord. De Seléka hadden het specifiek op de voorgangers gemunt. Ze namen hun vee in beslag, vernielden hun woningen en akkers en besloten daarna: ´Wij doden hen en trouwen met hun vrouwen. Zo probeerden zij ons uit te schakelen en eigen gebied te vergroten.´
Het is lastig niet moedeloos te worden van de verhalen. De voorgangers laten ons echter weten bemoedigd te zijn door ons bezoek: ´Wij danken God dat Hij mensen stuurde die om ons geven en naar ons luisteren.´
´Wat gebeurt er met hen als wij ons terugtrekken?´  blijft voor OD de klemmende vraag na deze ontmoeting.

Het steunen van christenen in deze crisisgebieden is urgent. Ze hebben behoefte aan een dak boven hun hoofd, voedsel en werk voor eigen onderhoud.
Wat kan een bijdrage doen?
  35 euro noodhulp per maand
125 euro traumazorg voor 1 pers.
200 euro mikrokrediet voor opzetten bedrijfje

Maak uw gift over op IBAN
NL08 INGB 0000 007733 o.v.v. crisis
Afrika.

Aanbevolen door de OD-werkgroep
Beekbergen

 
< Vorige   Volgende >