Logo PKN

Menu

Uitgangscollecte: Werelddiaconaat, Luisterend Dienen (1 februari) PDF   E-mail
Op zondag 1 februari is het Zondag voor het Werelddiaconaat . Traditiegetrouw collecteren kerken op deze zondag voor het werelddiaconaat. Luisterend Dienen heeft er dit jaar voor gekozen om het project 'Zeker van een maaltijd' van NOAD in Pakistan te ondersteunen.
Het is in Nederland bijna niet voor te stellen dat er geen eten op tafel staat. Zeker niet als je zelf boer bent. Maar in Pakistan zijn er veel arme boeren en landloze loonarbeiders. Voor hen en hun gezin is het niet altijd zeker dat ze iets te eten hebben. NOAD traint de boeren om grotere opbrengsten uit hun landbouwactiviteiten te kunnen halen. ‘Ons inkomen is gestegen en we hebben nu bijna iedere dag een goede maaltijd voor ons gezin. Ik werk nu samen met andere boeren en we leren van elkaar hoe we ons land beter kunnen bewerken. We zijn God hiervoor erg dankbaar.’, aldus boer Iqbal uit Pakistan. De boeren in de provincie Punjab kunnen dankzij NOAD samen betere prijzen kunnen bedingen voor hun producten. Ook staan ze samen sterker ten opzichte van de overheid en grootgrondbezitters. In de komende jaren biedt NOAD directe steun aan 8.400 gezinnen, ongeveer 50.000 personen. Ze hopen echter dat ze drie keer zoveel mensen kunnen bereiken, omdat van de boeren verwacht wordt dat zij de opgedane kennis delen met anderen. Voor €30,- krijgt een boer een jaar lang begeleiding.
 
< Vorige   Volgende >