Logo PKN

Menu

Wandelen in de voetstappen van Jezus PDF   E-mail
Vanochtend zat ik even mijn spinnenvrienden te bestuderen.


En? Wat valt me op? Piep is laat opgestaan! Zijn web is nog niet af! Hij is druk in de weer met het bouwen van zijn web en het is al klaarlichte dag! Zo zien alle vliegen, muggen, wespen en fruitvliegjes dat ‘ie daar bezig is en vangt ‘ie helemaal geen prooi! Wat stom hé. Was ‘ie nou maar wat vroeger opgestaan, dan was ‘ie er helemaal klaar voor. Dan was ‘ie tenminste voorbereid op wat de dag brengen mag, net als zijn buren trechter- en muurkadespin.

Tja, DIE hebben het wel voor mekaar. Trechter heeft een prachtige trechtervormige web. Gisteren nog zag ik dat zijn web vol gaten was en dat daar een dikke vlieg in vastzat die toch wist te ontsnappen. En aan het einde van de middag zag het web er behoorlijk gammel uit. Hij is dus druk geweest met opruimen en vernieuwen van zijn web. En aan zijn houding is te zien dat hij binnen een fractie van een seconde prooi in zijn web zal vastpakken, inpakken en weer terug in een waakzame houding klaar zal staan.

Net zo is het met muurkade. Ze heeft een wielvormig web. Het is niet helemaal perfect, maar wel netjes. Gistermiddag was er nog wat restafval van haar eerdere maaltijden. Die heeft ze opgeruimd en het is duidelijk dat ze zich goed voorbereid heeft op wat vandaag komen mag. Ze staat paraat en heeft zelfs al een fruitvliegje ingepakt. Zij is er helemaal klaar voor! *

En u/jij? Bent u er klaar voor? Bent u bezig of heeft u oude “lijken” (geschillen, negatieve houding tegenover familie of gemeenteleden, haat, nijd, afgunst) voor de Heer gebracht, opgeschoond? Dit soort opruiming kan jaren duren. Maar bent u er wel mee bezig?

Bent u bezig u innerlijk, geestelijk voor te bereiden, of gaat het bij u alleen maar om de buitenkant? Of bijvoorbeeld uw huis goed in de verf zit en of u wel volgens de laatste mode gekleed gaat…

Elke klusser weet dat de meeste tijd in de planning zit. Daarom: ga vandaag nog aan de slag! Neem wat tijd om te bezinnen. Waar loop ik tegen aan als ik wil wandelen in de voetsporen van Jezus?  Onwil (IK WIL NIET!)? Angst? (Waar gaat dit allemaal heen? Moet ik mijn spullen weggeven?) Onbeholpenheid? (Ik weet niet HOE!)

Dan is er goed nieuws voor u. U hoeft het niet allemaal te weten! Hij zal u de weg wijzen!** Bidt om de leiding van God en vraag familie en vrienden om voor u te bidden. Dan zult u de stappen ontdekken die u nodig heeft om te leren hoe te wandelen in de voetstappen van Jezus.  

.

*Mattheüs 25: 1-13
**Mattheüs 21: 22
Nieuwe Bijbelvertaling 2004

.

thm

 
< Vorige   Volgende >