Logo PKN

Menu

Vervolgd maar niet vergeten PDF   E-mail
Alexander Ogorodnikov bracht jaren door in een strafkamp van de voormalige Sovjet-Unie.

.

‘Gebed geeft onverwoestbare hoop’
Alexander Ogorodnikov bracht jaren door in een strafkamp van de voormalige Sovjet-Unie. Alles in het kamp was erop gericht om hem kapot te maken. Het zware werk, het onmenselijke ritme, de voedselporties, het gebrek aan slaap…. ‘Alles moest meewerken aan dat ene doel’, zegt Alexander, ‘dat je slaaf wordt met dierlijke instincten en dat je in niets meer lijkt op de beeltenis van God.’

De fysieke ontberingen waren niet het moeilijkste. Nee. Het zwaarste was het gevoel compleet vergeten te zijn. Niet eenmaal kreeg hij een brief, zelfs niet van zijn vrouw en zoontje. Op het dieptepunt van zijn bestaan, besloten de kampbewakers ook nog eens een wreed experiment uit te voeren. Hij werd opgesloten in een cel met een gebroken raam. De ijskoude winternacht zou het karwei wel klaren. Toen voelde ik me ook door God vergeten. Had ik dan al die jaren voor niets geleden? In mijn wanhoop begon ik te bidden. Meestal deed ik dat in stilte, maar nu schreeuwde ik het uit; ‘God! Heeft U mijn verlaten?!’ Precies op dat moment dat ik riep naar God gebeurde het.’

Wat Alexander later ontdekte was dat er die nacht verschillende mensen over de hele wereld in een droom opdracht kregen om te bidden voor ene ‘Alexander’.
Groepen gelovigen kwam in allerijl bijeen en baden vurig. In zijn Siberische dodencel voelde Alexander zich plotseling warm worden. ‘Niet de warmte die een kachel uitstraalt, maar de warmte van een moeder die haar kind tegen de borst drukt. Het dringt diep door, tot in je hart. Ik werd er diepgelukkig van. Ik voelde zelfs een warme liefdevolle hand op mijn schouder.

De volgende ochtend kwamen de bewakers kijken. Ze waren stomverbaasd dat Alexander nog leefde. ‘Ik ben de mensen die voor mij baden intens dankbaar. Tegen hen wil ik zeggen; ‘Uw liefde gaf mij onverwoestbare hoop.’

.

Osama Bin Laden
Anne van der Bijl schrijft in zijn laatst gepubliceerde boekje ‘Wees Wakker’ het volgende over bidden:
‘Jarenlang kreeg ik kritiek omdat ik bad voor Osama Bin Laden. Natuurlijk was dit een slechte man maar daarom bad ik juist voor hem. Hij werd wat hij was omdat er niet voor hem werd gebeden. Hij was een prooi geworden van duivelse machten en had geen bescherming.’

.

Doe je mee?
De Vervolgde Kerk kent veel vrouwen die vanwege hun christen-zijn in de knel kwamen. Het gaat om bijv. Fidda uit Irak, Clara uit Kazachstan, Gita uit Iran en Farah uit Irak. Elke vrouw heeft haar eigen moeitevolle omstandigheid. Het valt daarin niet mee staande te blijven. Open Doors trekt zich het lot van deze vrouwen aan door gebedssteun voor hen te zoeken. Dit initiatief kreeg de naam ‘Women to women’- vrouwen voor vrouwen.
Als werkgroep hebben we het plan opgevat  vrouwen in de Vervolgde Kerk te verbinden aan vrouwen in onze kerkelijke gemeente Beekbergen. Het gaat om het doorgeven van gebedspunten die 1x per 2 maanden bij ons binnenkomen via het kantoor.
Wil je betrokken zijn via je gebed, meld dat dan bij de werkgroep. Wij willen het netwerk bidders vanaf het thuisfront graag aanmoedigen en uitbreiden in onze gemeente. Het is fijn als dat kan per mail.
Ook zonder internet kun je meedoen! We hopen dat een aantal vrouwen zich laat aanspreken om hun aandacht beschikbaar te stellen voor zussen in de Vervolgde Kerk. Stuur ons je mailadres en laat van je horen!

.

Vanuit de O.D.-werkgroep
Janny Hekman;  Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken
Karin Haijes; Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken

 
< Vorige   Volgende >