Logo PKN

Menu

Uitgangscollecte Open Doors (28 mei) PDF   E-mail
Geef via Open Doors voor heling en hoop, sociaal-economische hulp wereldwijd.
‘Zonder jullie hadden we het hier nooit gered!’, zeg pastor Emanuel, de geestelijk leider van een vluchtelingenkamp voor 5000 christenen in Erbil in Noord-Irak. ‘Dankzij jullie hebben we voedsel, kleding en kinderopvang.’ Elke vluchteling heeft een verhaal. Sara woont met haar man en 6 kinderen in een kleine caravan. Tijdens hun vlucht probeerden IS-strijders één van haar kinderen te ontvoeren. Ze heeft gevochten om dat te voorkomen. In deze regio is de kerk met steun van Open Doors een traumacentrum gestart met de naam ‘New Hope’. Hier kunnen vluchtelingen en dorpsgenoten via gesprekken hun vaak zeer verschillende ervaringen verwerken. Een moeder die vier kinderen verloor, tekent in het traumacentrum zichzelf, haar kinderen en enkele doodskisten. De coördinator vertelt dat zij het meest bezorgd is om de kinderen. Die kunnen maar over één ding praten en dat is IS, zegt ze.
Traumahulp is wereldwijd van onschatbare waarde in de Vervolgde Kerk. Oorlog, marteling, discriminatie en gevangenschap trekken diepe sporen in de levens van vervolgde christenen. Met uw gift steunen lokale kerken ook gevluchte gezinnen met onderdak en voedsel. Open Doors verleent microkrediet aan startende bedrijfjes, nodig voor de wederopbouw.
Met 50 euro heeft één gezin van 4 personen een voedselpakket voor een week;
Met 75 euro krijgt een gevlucht gezin bij aankomst onderdak, voedsel en kleding;
Met 125 euro krijgt een gevluchte christen een maand lang hulp van een traumadeskundige.
Wie vanuit zijn eigen huis wil meedoen aan dit project kan overmaken op dit nummer;
IBAN NL08 INGB 0000 007733 o.v.v. het betalingskenmerk; 9017 0431 5436
Bidt u mee voor het werk van traumacoaches en de overige hulpverlening?
O.D.-werkgroep Beekbergen
 
< Vorige   Volgende >