Logo PKN

Menu

De Kerknieuws van 09-07-2017 jaargang 14 nr 25 PDF   E-mail
In de nieuwe Kerknieuws o.a. informatie over de collectebestemming en een stukje uit de actualiteit.

De Protestantse gemeente van Lieren-Beekbergen, Lierderstraat 07 te Lieren

Zondag 09 juli10.00 uurvoorgangerds. T. Volgenant uit Ugchelen
organistHenk Mulder
koffieschenkersAag & Wim Vogelsang
de bloemen gaan naarzr. Verkaik van het Notaris Feithpad
Zondag 16 juli10.00 uurvoorgangerds. J. Eldering uit Vaassen
organistHenk Mulder
koffieschenkersReinoud & Zwanette Roukema

De 1e collecte van vandaag

Vandaag is de collecte voor diaconaal werk bestemd.

De diakenen.

De koran met plaatjes aan kinderen uitgelegd

De koran aan kinderen uitleggen is niet zo gemakkelijk. Hoe leg je kinderen uit, wat de zondvloed is? En wie is de profeet Mohammed eigenlijk precies?

‘Alle standaard leerboekjes over de koran zijn zo stijf. Ze staan vol met ‘het mag of het moet-islam’’, zegt Abdulwahid van Bommel. De Nederlandse schrijver en docent schreef daarom zelf een boek met uitleg over de koran voor kinderen. ‘Kinderen moeten de gelegenheid krijgen om vragen te stellen en zich te verwonderen.’

De ‘kinderkoran’, zoals het boek in de media genoemd wordt, is volgens van Bommel alleen een werktitel. ‘Het is een boek met uitleg over de koran. Ik onderbreek het verhaal steeds met een ‘Nu jij!’ rubriek. Daar worden aan de kinderen over het stukje dat ze daarvoor gelezen hebben, vragen gesteld. Ze kunnen met hun ouders of leraren daarover praten.’

Hij twijfelt, of ouders in Nederland eigenlijk wel spontaan met hun kinderen over de koran praten. Het boek kan als een begin dienen. ‘Het kinderboek is daarmee eigenlijk ook voor ouders heel geschikt.’

Bijbels zijn in Nederland al in allerlei soorten te koop, maar korans niet. Volgens van Bommel bestaan ze wel degelijk. ‘Er zijn ontzettend veel interpretaties van de koran te koop, maar die zijn altijd alleen in het Arabisch.’ …

Van Bommel heeft op zijn boek nog geen kritiek ontvangen. ‘Maar dat komt nog wel. Ik loop een risico, want er staan veel plaatjes in het boek. Het afbeelden van de profeet of zaken in de koran is volgens sommige strenggelovigen niet toegestaan.’

De echte kritiek zal vanuit het buitenland komen gaan, denkt van Bommel. ‘Het gebruik van afbeeldingen over zaken uit de koran ligt in landen als Saudi-Arabië, Afghanistan en Indonesië erg gevoelig. Dan heb je verder ook nog, dat sommige hedendaagse onderwerpen in het boek niet leuk gevonden kunnen worden. Ik gebruik bijvoorbeeld een tsunami om de zondvloed uit te leggen.’

Het boek, De koran, uitleg voor kinderen, is al sinds maart te koop, maar wordt zondag in de Ulu moskee in Utrecht officieel gepresenteerd.

Nos.nl, 06-07-2017.

Vanuit de gemeente

De medische ingreep van zr. Henny Griesdoorn van de Lage bergweg in het AMC in Amsterdam is gelukkig goed geslaagd. Eindelijk een lichtpuntje. Hopelijk komen verdere behandelingen hierdoor dichterbij. Dat hopen we met haar en haar gezin mee.

Ds. A.P. de Graaf.

 
< Vorige   Volgende >