Logo PKN

Menu

De Kerknieuws van 06-08-2017 jaargang 14 nr 30 PDF   E-mail
In de nieuwe Kerknieuws o.a. informatie over de jarigen en de Kerknieuwsen van deze maand.

De Protestantse gemeente van Lieren-Beekbergen, Lierderstraat 07 te Lieren

Zondag 06 augustus10.00 uurvoorgangerdhr. K. Droger uit Apeldoorn
pianistBob Fillekes
koffieschenkerswijk 04
de bloemen gaan naarfam. Dijk van de Molenakker
Zondag 13 augustus10.00 uurvoorgangerds. L. van Rouendal uit Barneveld
organistWillem Kroon
koffieschenkersTheo Hertog & Anne Jan Kooistra
de bloemen gaan naarzr. Diks van de Veldbrugweg
Zondag 20 augustus10.00 uurvoorgangerds. M. Boelhouwer uit Wageningen
organistHenk Mulder
koffieschenkersGerrie & Martien Hertgers

Jarig

Volgende week zondag is br. Westerik van de Veldbrugweg jarig, de dag erop, maandag 14 augustus is zr. Diks van de Veldbrugweg jarig. Volgende week donderdag 17 augustus zijn zowel zr. Verkaik van het Notaris Feithpad als br. Hertgers van de Dorpstraat 136 jarig. We willen u allen een feestelijke dag en Gods zegen voor het nieuwe jaar toewensen.

Samen eten

In de maand juli is er geen samen eten in het Trefpunt. Het lijkt ons toch leuk om met een klein groepje samen te eten. Daarvoor nodigen wij jullie uit om komende dinsdag 8 augustus bij ons eten te komen.

Wat is de bedoeling? Er is plaats voor 6 personen en vol = vol! We eten dan met een groepje van 8 personen. Wie mee-eten wil, kan zich bij mij opgeven. Ik ga een lekker Achterhoeks gerecht maken. Welkom vanaf 17.30 uur, om 18.00 uur gaan we eten, en we sluiten om 19.30 met een kopje koffie af. Opgeven kan nog op deze zondag 6 augustus via tel. 5410389.

Vriendelijke groet Bob & Ans Fillekes.

De 1e collecte van volgende week

Kinderen uit christelijke gezinnen in Egypte vinden het lastig om in de islamitische omgeving, waarin ze opgroeien, zich staande te houden. Daarom willen ze over de bijbel en over het geloof graag meer weten. Die kennis helpt hen om steviger in hun schoenen te staan.

De bijbelquiz van het Egyptisch bijbelgenootschap, partner van KerkinActie, is dan ook een groot succes. Het bijbelgenootschap organiseert de quiz al jaren via zondagsscholen. Afgelopen jaar deden meer dan 100.000 kinderen en jonge tieners van 9 tot 12 jaar aan de quiz mee. Zij bestudeerden het boek Handelingen, en vulden de vragen in het quizboekje in; 8.000 kinderen wonnen, en ontvingen als beloning een prachtig geïllustreerd Nieuw Testament.

Dit jaar wil het bijbelgenootschap opnieuw zo’n competitie houden. Nu zullen zo’n 150.000 kinderen het bijbelboek Mattheüs bestuderen; 12.000 prijswinnaars ontvangen opnieuw een Nieuw Testament.

De collecteopbrengst is voor het Egyptisch bijbelgenootschap en andere zendingsprojecten van KerkinActie bestemd. Geef ook, zodat meer kinderen op een speelse manier over de bijbel leren.

De diakenen.

Aalten aan zee

In Aalten schuilen de Wachters van de Nacht in hun boerderij. De eindtijd is aanstaande, geloven zij, en dan wonen zij bij de Duitse grens aan het strand ...

Karin Houwers (45) uit Aalten is een van de oprichters van de kleine geloofsgemeenschap ‘Wachters van de nacht’. Zij geloven, dat het einde der tijden nabij is, en dat in de vooravond daarvan vrijwel geheel Nederland in zee verdwijnen zal. Houwers kreeg 11 jaar geleden van God een boodschap, zegt ze op kalme, besliste toon. ‘Hij zei, dat Aalten een kustplaats wordt.’

In afwachting van de Apocalyps wonen ze op hun boerderij net buiten het dorp, naast een koeienboerderij en een meubelmakerij. Ze bereiden zich voor door profetieën in de bijbel te bestuderen, en groenten te verbouwen. Op natuurvriendelijke wijze, zegt Houwers. ‘De natuur lijdt al zoveel onder de mens. Eigenlijk kreunt de gehele schepping om verlossing.’

Ze zet een fiets aan de kant, en opent een deur naar een van de opslagplaatsen vol weckpotten. De schuur staat tot aan de nok toe vol: in totaal hebben ze al meer dan 7.000 potten. Komt de vloedgolf, dan kunnen ze hier straks zo’n 150 mensen opvangen. Maar het is niet hun bedoeling om angst te zaaien, zegt Houwers. ‘Er is voorzegd, dat het einde der tijden met rampen komen zal, maar daarna is de wederkomst van Christus. Dat is een hoop. Daarna wordt de aarde weer prachtig.’

De naam ‘wachters’ staat voor ‘waarschuwers’. De ‘nacht’ verwijst naar de ‘duistere tijden’, waarin we leven. Wat ze daarmee bedoelen? ‘De meeste mensen zijn in God niet geïnteresseerd’, zegt Houwers. ‘Denk aan alle dingen, die tegen Gods wetten ingaan: de wapenindustrie, abortus, euthanasie, huwelijken, die geen standhouden, en allerlei soorten seksuele relaties, die als normaal gezien worden.’ Ze kijkt vanuit een tuinstoel over het land uit, en herschikt het haar in een paardenstaart. ‘Neen, de Heere heeft over de aarde niet veel positiefs meer te zeggen.’

Godsdienstsocioloog en theoloog Lammert Jansma schreef begin dit jaar een boek over de groep ‘Wachters van de nacht’. Hij verdiept zich al langer in eindtijddenkers. ‘De meeste christenen, die nog in de eindtijd geloven, zijn tegenwoordig futuristen. Zij geloven, dat de profetieën uit de bijbel allemaal nog uitkomen moeten. Dat geloven de ‘wachters’ niet. Zij zijn historicisten: zij geloven, dat de meeste van de profetieën al uitgekomen zijn. De gehele loop van de geschiedenis zien zij als een vervulling van profetieën uit de bijbel, en dat is voor hen dus een bewijs van de waarheid van de Heilige Schrift. Beide stromingen geloven, dat het einde der tijden elk moment aanbreken kan.’

Voor zijn boek sprak Jansma met alle leden van de ‘wachters’. Hij is er in 2011 mee begonnen. Hun bijbelkennis en vriendelijkheid maakte indruk op hem, zegt de godsdienstwetenschapper. ‘Tegelijk vinden zij, dat ik aan de kant van de satan sta. Er is geen grijs gebied voor hen: je bent of voor God of tegen Hem. Maar het was nooit een belemmering om met hen te spreken en plezierige gesprekken te voeren.’ …

Ze zaten al een keer ernaast. Zo voorspelden ze in 2006, dat een groot conflict het Midden-Oosten treffen zou, wat niet gebeurde. En in 2011 zou volgens Robert de vloedgolf komen. Maar zulke teleurstellingen brengen de groep niet aan het twijfelen: ze ziet het als een beproeving van God. Godsdienstsocioloog Jansma: ‘Hun geloofsovertuigingen zijn vrijwel immuun voor tegenspraak. Komt een voorspelling niet uit, dan gaan ze opnieuw de bijbel duiden. Ontmoedigingen zien ze als een wapen van de satan. Teleurstellingen zien ze als beproeving, als training van God; voor een gelovige past alles in Gods plan met de mensheid.’

Wel zien ze de jaren 2017 en 2018 als iets ‘heel bijzonders’. Houwers rekent het voor. ‘Dat heeft met de bijbelse jubeljaren te maken: elke 50 jaar is een jubeljaar. In 1917, nu 100 jaar geleden, kwam de Balfour-verklaring. Toen kregen de Joden de belofte op hun thuisland, het huidige Israël. En het Ottomaanse rijk werd verslagen. Dat was het begin van een bijbels tijdperk: het einde van de ‘tijden van de naties’, of de ‘tijden van de heidenen’. 50 Jaar geleden, in 1967, kwam Jeruzalem voor het eerst in de handen van Israël. Dus ja, we verwachten iets cruciaals.’ …

Trouw.nl, 01-08-2017.

Vanuit de gemeente

We leven met Henny Griesdoorn van de Lage bergweg mee. Behandeling van haar ziekte was steeds maar niet mogelijk. Nu kon er wel een soort voorvorm gedaan worden, maar zeer waarschijnlijk was de uitwerking gering, en kon ze intussen wel heel ziek ervan worden. Ze heeft besloten om dat niet meer te doen. Maar voor de kwaliteit van leven te kiezen. Een moeilijke, maar zeer te begrijpen keuze. We wensen haar Gods onmisbare steun, kracht en vertrouwen toe om met haar gezin het alles een goede plaats te geven.

Kerknieuwsen als dubbelnummers

Deze Kerknieuws is een dubbelnummer voor een periode van 2 weken, en de volgende op zondag 20 augustus zal dat ook zijn. Vanaf zondag 03 september zal de Kerknieuws weer wekelijks verschijnen. De uitgaven van 20 augustus & 03 september zal onze scriba Martien Hertgers maken. Eventuele kopij kan een ieder naar Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken sturen.

Ds. A.P. de Graaf.

 
< Vorige   Volgende >