Logo PKN

Menu

Uitgangscollecte Binnenlands diaconaat (12 november) PDF   E-mail
Kindervakantie voor vluchtelingen: Op vakantie gaan is voor de meeste mensen in Nederland heel gewoon.

Voor vluchtelingen, asielzoekers en hun kinderen is het juist iets bijzonders. Normale vakanties zijn voor hen te duur. Terwijl het – zeker voor kinderen – erg fijn is om te kunnen spelen en ontspannen en even weg te zijn van alle onzekerheid en de vaak stressvolle woonsituatie.
Daarom biedt VluchtelingenWerk asielzoekers- en vluchtelingenkinderen van 6 tot 18 jaar én eenoudergezinnen jaarlijks een vakantie aan. Daar wordt volop gebruik van gemaakt.
Voor veel asielzoekerskinderen is een dergelijke vakantie de eerste vakantie sinds jaren. Naast de reguliere vakantieweken is er ook een aanbod van themaweken en vakantieactiviteiten op of in de buurt van het asielzoekerscentrum. Op diverse asielzoekerscentra wordt er bijvoorbeeld een circusweek georganiseerd waar kinderen met veel plezier aan meedoen. Er is ook een aanbod van sport-, theater- en muziekweken. De eenoudergezinnen kunnen zich vermaken met o.a. samen fietsen, kookworkshops, kaarsen maken en het bezoeken van attracties.

 
< Vorige   Volgende >