Logo PKN

Menu

Gemeente-zijn tijdens de kerkdienst in de avond PDF   E-mail
Enkele keren per jaar mogen we samen genieten van een volle kerk,

waarbij we soms zelfs kerkgangers in het koor moeten laten plaatsnemen.
Steeds vaker merken we echter dat er met name tijdens de avonddienst veel lege plekken zijn. Uit gewoonte of persoonlijke voorkeur gaan we dan toch op onze vaste plekken verspreid in de kerk zitten. Hierbij zitten we soms niet alleen zelf alleen in de rij, maar missen we ook de kans om te voorkomen dat iemand anders alleen zit.
Aandacht voor elkaar voorafgaand aan de dienst of bijvoorbeeld tijdens de collecte is ook een vorm van samen gemeente-zijn. Ook voor de dienstdoende predikant is het vaak fijner om een ‘hechte’  groep kerkgangers te zien, dan een verspreide groep.
Daarom roepen we u op om in voorkomende gevallen, en misschien tegen de gewoonte in, ‘s-avonds in de dienst in het voorste deel van de kerk plaats te nemen.

Frans Hietbrink, scriba

 
< Vorige   Volgende >