Logo PKN

Menu

Over boosheid en bidden PDF   E-mail

In de stille tijd, die ik aan het begin van een dag zo veel mogelijk betracht, las ik een stukje over het gebed van een woestijnvader uit ongeveer de vierde eeuw.

In eigen woorden geef ik zijn gedachte weer. Hij schrijft over de kwaadheid en de verbittering en de wrok. Als je verbitterd bent over een medemens en je kunt daar niet overheen komen, dan geef je die medemens macht over jou. En je laat je leven door hem bepalen. Als een steen des aanstoots maakt dit je geestelijk dood. Ga dan in gebed. Het gebed maakt de kwaadheid machteloos en bevrijdt mij van de mens, aan wie ik in mijn kwaadheid macht over mij heb gegeven. Het gebed reinigt de geest en zuivert de adem van mijn ziel. Wie vol woede is, ruikt zo vaak naar haat en woede. Wie bidt, verspreidt een aangename geur, de geur van liefde en vrede.
Bidden verandert de omstandigheden niet voor ons, maar verandert ons voor de omstandigheden.

Ds. J. R. Lammers

 
< Vorige   Volgende >