Logo PKN

Menu

Themadienst (4 november) PDF   E-mail

In het kader van het jaarthema ‘Een discipel dient’ staat op zondag 4 november een themadienst gepland.

In deze dienst staat centraal dat de Mensenzoon is gekomen om te dienen. Deo volente twee weken later wordt de avondmaalsviering gehouden. Bij het avondmaal wordt zichtbaar gemaakt dat Christus Zijn lichaam geofferd en Zijn bloed vergoten heeft. In het uitdelen en ontvangen van het brood en wijn wordt de belofte onderstreept dat Jezus het eeuwige leven geeft. Jezus zegt van zichzelf in Johannes 6:48 “Ik ben het Brood van het leven”. Iedereen die dit brood eet, zal eeuwig leven. Deze dienstbaarheid van de Zoon van God vormt de basis voor het evangelie. Jezus is hierin ons tot een voorbeeld. Paulus roept de Filippenzen op om dezelfde gezindheid als Christus Jezus te hebben. Hij heeft zichzelf ontledigd door de gestalte van een slaaf aan te nemen en aan de mensen gelijk te worden. Over het dienen als Zijn discipel volgt later dit jaar meer.

Namens de Taakgroep Vorming & Toerusting,
Marc-Jan Zeeman

 
< Vorige   Volgende >